Zarządzanie produkcją
Artykuły
Poka Yoke w produkcji – jak wdrożyć, żeby czerpać najwięcej korzyści?
Wysoka jakość produktów i komfortowa praca na liniach produkcyjnych – jak osiągnąć taką równowagę? Kluczem jest Poka Yoke. Popularna metoda doskonalenia produkcji. W tym artykule omawiamy jej zalety oraz podpowiadamy, jak skutecznie wdrożyć tą technikę w firmie produkcyjnej.
Planowanie sprzedaży i operacji S&OP
Nowoczesne firmy produkcyjne mają wiele działów, które są ze sobą ściśle powiązane. Wyraźne zależności istnieją np. między marketingiem, sprzedażą i produkcją. Przykład? Promocje kształtują popyt, który napędza sprzedaż. Z kolei to, czy uda się dostarczyć na rynek ilości rozpisane w planie sprzedaży (S&OP), zależy od mocy wytwórczych produkcji (i stabilności łańcucha dostaw).
Mapowanie Strumienia Wartości (VSM) krok po kroku: poradnik dla menedżerów produkcji
Mapowanie Strumienia Wartości (VSM) to technika, która pomaga w doskonaleniu procesów produkcyjnych. Od czego zacząć i jak przeprowadzić profesjonalne VSM?
Planowanie Produkcji w Excelu: czy to zawsze dobre rozwiązanie?
Program Excel jest popularny wśród specjalistów z wielu dziedzin. Intuicyjna obsługa oraz bogata funkcjonalność sprawiają, że narzędzie skutecznie wspiera realizację np. planów biznesowych czy finansowych.
Czy równie dobrze sprawdza się w planowaniu produkcji?
Jak optymalizować koszty produkcji: praktyczny poradnik dla managerów firm produkcyjnych
Przemyślana organizacja gniazd produkcyjnych gwarantuje efektywny przebieg procesu wytwórczego. Jak więc zadbać o ten aspekt pracy na hali i zwiększyć wydajność produkcji?
Podpowiadamy !
Produkcja Dyskretna: co to jest? Jak ją optymalizować?
Produkcja dyskretna jest szeroko stosowana w wielu branżach, m.in. automotive i przemyśle meblarskim. Jej główną zaletą jest wysoka elastyczność i przejrzystość procesów produkcyjnych. Wyzwaniami z kolei zarządzanie złożoną bazą technologii i surowców, a także konieczność ciągłego monitorowania produkcji.
Gniazdo produkcyjne: co to jest i jak wpływa na proces wytwórczy
Przemyślana organizacja gniazd produkcyjnych gwarantuje efektywny przebieg procesu wytwórczego. Jak więc zadbać o ten aspekt pracy na hali i zwiększyć wydajność produkcji?
Podpowiadamy !
Efektywne Planowanie Potrzeb Materiałowych
Realizacja planu produkcji wymaga surowców. Najlepiej w zbilansowanej ilości, czyli takiej, która z jednej strony gwarantuje płynną realizację produkcji, z drugiej pozwala uniknąć kosztów wynikających z magazynowania nadwyżki towaru.
Just in Time a system ERP
Just in Time na produkcji zapewnia wysoką rotację zapasów i tym samym zwiększa rentowność przedsiębiorstwa. Na czym dokładnie polega ta koncepcja i jak ją wdrożyć w zakładzie produkcyjnym ?
Planowanie produkcji: klucz do wydajności
Planowanie produkcji służy do określania ilości towaru, który ma zostać wykonany w danym okresie czasu. Założenia planistyczne podlegają ciągłemu monitorowaniu pod kątem zdolności do wykonania zadania.
Jak budować wykonalne plany produkcji, które uwzględniają możliwości wytwórcze i pozwalają tworzyć potrzebną ilość towaru? Stosując zintegrowane planowanie i system ERP!